29.4.11

Aldığım kitaplar

Talyacım 5 haziranda artık  yaşına basıyor bende Johnsons un 1 yaşından 2 yaşına kadar çocuğunuz kitabının tam zamanı olduğunu düşündüm görünce. İçinde tam olarak nelerle karşılaşacağımız, fiziksel, psikolojik yazıyo. Beslenmesinden tutunda eğer kardeşi varsa onu kıskanmasına kadar herşey çözümlerle birlikte detaylarıyla anlatılmış. Ben çok beğendim 1 veya 2 çocğu olanada tavsiye ederim. Adım adım bir rehber aslında bu kitap. Ama asıl rehber : ) Gezi Türkiye kitabı, konaklamadan tutunda restauran/lokanta, köy/şehirlerde gezilebilecek en güzel yerler var içinde. Bakalım kısmetse bu yaz bi yerlerden başlayacağız : )
Taşınmamızda gerekecek gibi ama ya öncesinde ya sonrasında bikaç günde olsa dinlenmek lazım dimi amaya..

Louis Vuitton çanta hediye!

http://sema-adnan.blogspot.com/2011/04/cantada-moda-dan-cuzdan-hediye.html

Merhaba arkadaşlar! İsteyenler üstteki linke tıklasın, ne yapması gerektiği yazıyor. Herkese bol şanslar!

28.4.11

Paketim bulundu : ) Yuppi!!

Nekadar sevindim : ))
Dün söylemiştim Yurtiçikargoya gidip acaba isimle bakabiliyorlarmı yolladığımız pakete ne oldu, 2 haftadır yok piyasada karşı tarafada ulaşmamış. Ama havalar okadar kötüydüki dün Istanbulda sormayın. Bitürlü çıkamadım, Talya hanımda üst dişerli çıkartıyo biraz huysuzluk vardı. Ama yine hava alır iyi gelir diye düşünüyodumki, hava bütün gün kötü, ben diğer taraftan üzülüyorum 23 nisana yetişmedi hastanedeki bebişlere hediyelerimiz diye.. Sonra Yasemin (yaseminkale)arkadaşımız oluyo diye yorum bırakmış, isimle bakılabiliyomuş. Ben google dan bizim bu yurtiçi şube nosunu buldum aradım sabah hemen. Sistem yokmuş öğle sonu tekrar arayın dediler. Bekledim bekledim 3 ü geçiyodu yine aradım durumu anlattım ve şükürki aynı bayan çok hızlı yardımcı oldu busefer galiba çok doğru kişiyi tutturdum : )) telefonda.
Bizim paketi yollamışlar Izmirdeki hastaneye verilmek üzere giden derneğin bağlı olduğu şubeye fakat BEKLEMEDEYMİŞ : )) Sinir oldumki sormayın, nedemek beklemede, nasıl yaparlar. Birde yurtiçikargoyla neden yolladım, çünki ptt ile kızım doğduğunda Ankaradan yollanan paket gelmemişti bana kaybolmuştu. Bende pahalı biraz daha ama en azından çok hızlı gidiyo dedim, şansıma yetişmedi ama Allahtan bulundu. Arkadaş oradan alıp ulaştırdı dün.
Halen neden beklemeye almışlar paketi öğrenemedim. Üstündede kocamannnnn yazılarla her tarafına adres ve isim yazdım MUTLU OLALIM DERNEĞİNE diye : )
Bu seferki 23 nisanda hasta çocukları sevindirme etkinliğimizde böylelikle sona erdi. Kızımla ilk defa birlikte heyecanla hazırladık ve zorda olsa ulaştıya ne mutlu : )

*hastanedeki çocuklarla oyunlar oynayıp sırf gönüllerinden geldiği için onlarla zaman geçiren bu güzel insanları merak ettiyseniz buyrun bakın:  http://www.mutluolalim.com/

26.4.11

Kargom kayıp : ((

Mutlu olalım derneği için 23 nisanda hastanedeki çocuklara ulaşsın diye kızımla cicimicici bir paket hazırlamıştık. Masal kitapları boya defter oyuncak kendimizce bikaç aydır hazırlıyorduk. En son 16 nisan öğle yurtiçikargoyla yolladık. Dünde dernekten Özlem hanımla emailleştik,demesinmi ne yazıkki bize ulaşmadı diye. Normalde onlar direk email atardı. Sağolun diye bende bilirdimki ulaştı. Busefer ben yazayım dedim, utanırımda hani aldınızmı biz bir paket yollamıştık çocuklara diye sormak..İşte birde sorup böyle öğrenince çok üzüldüm. En çok üzüldüğümde eşimin taşınma telaşıyla toplarken evrakları takip nosu olan o yurtiçikargo kağıdını çöpe atmış olması. Yoksa hemen nerede olduğuna bakabilirlermiş..Sonra düşündümde, bisürü bilgi aldılar bendende, yollarken. Sadece karşı tarafın değil benimkinide aldılar acaba diyorum bi şekilde benim ismimle bakabilirlermi. En iyisi iş dönüşü bi sorayım ama nerdeyse 2 haftadır ulaşmadıysa artık biraz zor diye düşünüyorum. Arkadaşlar normalde yurtiçikargo 2-3 güne getiriyo dediler : (
Neyse artık sağlık olsun ama ben çocuklar 23 ünden olsa alsınlar istemiştim : (
Süslemelerimiz uğraşımız önemli değilde..İşte artık neyse sağlık olsun canım. Bakalım yarın ne diyecekler

25.4.11

Güzel bir hediye çekilişi:

http://kraliceleoparus.blogspot.com/2011/04/hediye-cekilisi2.html
Herkese bol şans!

Kim ister? : )

http://beauty-n-fashionlove.blogspot.com/2011/04/who-wants-mask.html Güzel bir çekiliş haydi buyrun : )

Güzel bir hediye çekilişi:

http://fashionliciousgirl.blogspot.com/2011/04/hediye-zaman-longchamp-canta.html#comments

Bahçeniz varsa iyi bir kazın belkide hayatınızın buluşunu yaparsınız : )

Avusturyada bir adam bahçesinde 650 yıllık 200 den fazla altın yüzük,  broş, kemer bulmuş. Hatta 2007 senesinde bulmuş fakat önemsemeyip çatıkatına bir kutuya kaldırmış. Bu yılda satış websitelarının birine koyunca insanlar değerli olabileceğini söyleyince almış müzeye gitmiş. Ve hakkattende çok değerli çıkmışlar. Bazılarının üstünde pırlantalar varmış. Ama adam bunlar için verecekleri paraya gerek olmadığını bunların hepsini müzeye verebileceğini söylemiş. Durumu çok iyi olsa gerek : ))
Haydi arkadaşlar bahçesi olanlar haydi bismillah başlayın kazmaya bende nineminkinimi biraz gidip kazsam ne yapsam : )))
Burada fotosuda var:
http://www.nu.nl/opmerkelijk/2499238/oostenrijker-vindt-schat-in-tuin.html

23.4.11

Çocuklar gibi : )

Bütün çocuklarımızın içi benim gibi hep çocuk kalanların 23 nisanı kutlu olsun : )
Dilerim güzel masum canım çocuklarımız bugünü neşe içinde geçirsinler..

22.4.11

Güzel hediye için teşekkür Hatice!

Yasaklardan dolayı geç oldu, henüz dün girebildim nete ama geçte olsa kadınlar günü etkinliğimizde Hatice http://orgucantam.blogspot.com/ arkadaşımızın yolladığı hediye için teşekkür etmek istiyorum.
Patikler tam oldu şal ise çok cici, teşekkür arkadaşım!


21.4.11

Enteresan

nilgunkomar.blogspot.com Nilgünün sayfasına giremiyorum arkadaşlar onun sayfası halen yasaklı gözüküyo.. Ben bu işi anlamış değilim halen. Email atayım bakalım bizim kadınlar günü çekilişimiz son arkadaşlarımızında katılımıyla sona ermişmi. Iyi akşamlar

Buyrun çekilişe!

http://nevalim.blogspot.com/ arkadaşımızın çok güzel çekilişi var, haydi buyrun!

Şükür artık girebiliyorum bloguma

Neydi o öyle arkadaşlar. Bitmek bilmedi bu yasak..
Ben bugün gördüm açıldığını, şükür gerçektende kötü oluyomuş. Paylaşamadığım okadar çok şey varki. En son aklımda kalan blog dünyasından Nilgün arkadaşımızla kadınlar günü etkinliği idi. Güzel hediyemi aldım, teşekkürler tekrar Haticecim çok cici oldu patikler ve şal, eline yüreğine sağlık! Fotoların hepsi sevgili Nilgünde var, dur bi girip bakayım paylaşmışmı? Diğer arkadaşlarımız neler yapmışlar acaba merak ettim : ))

Sonra bana http://www.saglıklımutfak.net/ Hilal arkadaşımıza bıraktığım yorumdan dolayı hediye yollamışlar güzel bir yemek tarifi kitapcığı teşekkürler çok güzeldi!

OOoooo daha okadar çok şey olduki hangisini anlatsam aaa dur aklıma geldi muhakkak paylaşmalıyım! :  ) 23 Nisan dolayısıyla http://www.mutluolalim.com/ için bebişimle hediyeler hazırladık (hastanede yatan çocuklar için) ufak kırtasiye malzemeleri aldık, tokacıklar aldık ve çocuklara beş altı aydır biriktirip aldığımız masal kitaplarımızı yolladık. Çok güzeldi hazırlama aşaması, mutlu olalım derneğinin sayfasında gördükçe yapılan herşeyin yerini bulduğunu insan dahada mutlu oluyo doğrusu..
Arkadaşlar şimdilik bukadar. Benim ufaklık mııııı iiiiiiiiiiiiiiii eeeeeeeeeeee diye sesler çıkarmaya başladı, sıkıldım beni alın artık park yataktannnnn demek istiyo : ))