27.6.11

Biraz daha yerleştik gibi

Sanki ev şimdi ev olmaya başladı, insanın eşyaları yerleşmeye başlayınca ev ev olmaya başlıyomuş meğerse. Yalnız çokk iş var daha. Temizlik işi bitti, sormayın bugün ne oldu. Temizlik deyince aklıma geldi, çok ama çok pis bir koku geliyodu mutfak dolabının içinden. Daire yeni olduğundan çok kötü bişeyler aklıma gelmedi ama ayıptır söylemesi wc kokusu gibi pis bir kokudur burnuma gelen, çok kötü oldum hemen yönetimi aradım. Adam geldi dediki rogar borusu açıkmış kapamamışlar ona bir kapak yerleştirdi gitti. Gitti ama koku öğle halen duruyo, gitmiyo. Yine aradım busefer geldi o taktığı kapak büyükmüş küçüğünü yerleştirip silikon çekti Allahtan koku yavaş yavaş gidiyo şuan. Ama madem neden baştan yapmıyosun dimi baştan savma iş yapıp gidiyolarya sinir oldumya, zaten eve yerleşmeye çalışıyorum. Adam orayı yapacak diye yerleştirdiğim dolabı boşalttım, gidince bidaha yerleştirdim bisürü iş...Pfff Neyse buda geçti derken Gözüme mutfak dolabının en altında düz çıkartılabilinen bir tahta çekti aa dedim bunun altınıda süpürgeyle alayım bunu çekip. Bir çektimki sormayın neler gördüm...Çok pis bazı inşaatcılar gerçekten, adam bigüzel sigara izmaritlerini atmış(en az 4 tane saydım), bitmiş kutular, silikon kutusu, sap, kalan taşlar herşeyi bütün pisliğin üstüne çekmişler guya kapakla kapatmışlar..Aaaaa şok oldumya : )) Yorgunum bisürü iş yapmışız çıkan işe bak. Şimdi birde kafama küvetin altı takıldı. Oradada kapak var çekip alıyosun, yarın birde onu çıkartayım varsa pislik temizleyelim. Korkarım orayıda bi güzel pis pis bırakıp kapağı üstüne örtüler. Ne rahat insanlar.
Arkası yarın diyelim : )) Ben şimdi Talyamın sütünü yapayım sonra bi güzel uyku çekeyim. Sonra sağlam kahvaltımızı yapıp işlerimize girişiriz. Sonrada foto çekip paylaşcam daha : ) Hadi bana iyi uykular,

1 yorum:

 1. Aslında bu yazıyı ikinci okuyuşum,yorum bırakamadım o gün.
  O koku sorununu bende çektim hem de 2 yıl.Yeni aldığımız eve taşındığımızda geçmek bilmeyen bir koku musallat olmuştu.Lavabo açıcılar,kloraklar vs.tesir etmedi.
  Şimdi şimdi durum normale döndü.
  Fotoğrafları görmeyi çok isterim.
  Güle güle oturun.

  YanıtlaSil